środa, 5 sierpnia 2015

Poszukiwania fotografa ślubnegofotograficzne sesje portretowe Suejówek
Dzień ślubu jest jednym z najważniejszych etapów w życiu. Często wydajemy fortunę by wszystko przebiegało, wyglądało tak jak to sobie wymarzyliśmy, dlatego warto powierzyć uwiecznienie tego dnia profesjonalnemu fotografowi ślubnemu.
ślubna sesja plenerowa mazowsze


Oferta fotografów ślubnych jest bardzo bogata, powinniśmy znaleźć takiego specjalistę, który najlepiej odda naszą wizję tego dnia. Niezbędne jest zapoznanie się z portfolio fotografa. Wstępnie wystarczy zapoznać się pracami fotografów na stronie internetowej. Kolejny etap to spotkania z wybranymi, na których zobaczymy gotowe prace na papierze, najlepiej w albumie. Takie spotkanie pozwoli nam ocenić, czy będzie nam się dobrze współpracowało zwłaszcza podczas sesji plenerowej. Para młoda to nie zawodowi modele, fotograf musi tak poprowadzić parę by wydobyć z nich to co najpiękniejsze. Jest to łatwiejsze jeśli fotografowany i fotograf mówią podobnym językiem. Kolejna istotna kwestia to sprzęt a głównie obiektywy jakimi dysponuje osoba robiąca zdjęcia na naszym ślubie. Wprawne oko to podstawa ale trzeba posiadać narzędzie by to co chcemy pokazać, przełożyć na papier fotograficzny. Fotograf, zwłaszcza fotograf śluby powinien dysponować dwoma aparatami. Awaria sprzętu nie może uniemożliwić wykonania zlecenia. Reportażu ślubnego nie da się powtórzyć. Do zrobienia ciekawego materiału potrzebne są różne obiektywy.
Obiektywy szerokokątne – duże pole obrazu oddaje to co się dzieje na sali weselnej. Nawet jeśli jest to mała sala bez problemu fotografujący obejmie większy obszar z bawiącymi się gośćmi. Szeroki kąt obiektywu daje większą głębie ostrości co jest istotne przy tempie zabawy tanecznej.
Zoom od szerokiego kąta do teleobiektywu - to podstawowy obiektyw fotografa ślubnego. Pozwala szybko zmieniać szeroki plan na zbliżenia, którymi chwytamy emocje na twarzach młodych i gości.
Stabilizowany zoom tele – pozwala robić zdjęcia z daleka. Fotografowany nie widzi, że jest obiektem zainteresowania fotografa, przez co wychodzi naturalnie. Ponad to tego rodzaju obiektywy pięknie rozmywają tło co jest ciekawym efektem przy fotografii portretowej a taką też jest fotografia ślubna.
Obiektyw portretowy – o stałej ogniskowej i dużym otworze względnym przysłony np. f/1,8 lub 1,4. Duża skala przysłon pozwala panować nad głębią ostrości. W ciemnych pomieszczeniach spokojnie można fotografować bez użycia lampy błyskowej a takie zdjęcia są o wiele bardziej plastyczne.
Tyle o obiektywach.
Istotne dla urozmaicenia materiału jest czy reportaż będzie wykonywał jeden fotograf czy może dwóch. Dwa rożne spojrzenia na ten sam moment dają ciekawy efekt.
SPlenerowa sesja slubna


Życzę powodzenia w wyborze dobrego fotografa. I aby zdjęcia, które dla Was przygotuje niosły radość Wam i potomnym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz